Sportivele de la CSM Bistrița, medaliate la Naționalele de sanie (FOTO)

Sportivii de la CSM Bistrița au participat în această săptămână la Câmpulung Muscel, la Campionatele Naţionale şi Cupa României la sanie starturi. Bistrițenii au obținut nouă medalii. Astfel, Moldovan Izabela a obținut locul 2 și medalie de argint la Campionatl Național și locul doi la Cupa Speranțelor. Ardelean Alessandra a obținut locul 1 […]

Sportivii de la CSM Bistrița au participat în această săptămână la Câmpulung Muscel, la Campionatele Naţionale şi Cupa României la sanie starturi. Bistrițenii au obținut nouă medalii.

Astfel, Moldovan Izabela a obținut locul 2 și medalie de argint la Campionatl Național și locul doi la Cupa Speranțelor.

Ardelean Alessandra a obținut locul 1 la Cupa Speranțelor, locul trei la juniori 1 – Cupa României, locul doi la juniori 2b la Campionatul Național și locul trei la juniori 2a la Campionatul Național.

Zăgrean Bianca s-a clasat pe locul doi la Cupa României, pe locul trei la Naționale – juniori 1 și pe locul trei la Campionatul Național – U23.