 
                        Se poate! Primăria Bistrița a intervenit prompt cu utilaje, pe străzile din zona Tărpiului (FOTO)
Mai mulți cetățeni de pe străzile adiacente din zona Tărpiului au transmis, în urmă cu câteva zile, nemulțumiri privind starea proastă a drumurilor. InfoBistrița a publicat mai multe fotografii prin care se vedea că drumurile sunt impracticabile, în urma ploilor. Oamenii de pe strada Tărpiului au transmis că sunt nemulțumiți de faptul ca “primăria se […]
Mai mulți cetățeni de pe străzile adiacente din zona Tărpiului au transmis, în urmă cu câteva zile, nemulțumiri privind starea proastă a drumurilor. InfoBistrița a publicat mai multe fotografii prin care se vedea că drumurile sunt impracticabile, în urma ploilor.
Oamenii de pe strada Tărpiului au transmis că sunt nemulțumiți de faptul ca “primăria se face că plouă și nu trimite nici un utilaj care să îndrepte carosabilul” astfel încât să poată ajunge la casele lor. Conform celor care locuiesc în zonă, craterele ajung și la 20 de cm, făcând aproape imposibil pentru o mașină mică să intre.
Astăzi, la două zile de la apariția articolului în ziarul nostru, utilajele Primăriei Bistrița au intervenit pe străzile respective și suprafața de pe carosabil a fost îndreptată.
 
  
  
  
 
în 22.06.2021 ora 15:28:50 Make a scris:
Lasă un răspuns
Sa intervina si pe zona de coborare in Tarpiu ca acolo e jale, ogase si transee o gramada, nu se poate circula nici cu jeepul, daramite cu o masina normala.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Un prost
31.10.2025Tampit
la articolul Urmărit de Poliție prin Bistrița, a rupt o țeavă de gaz
Harpa si Farcas, doi borfasi
31.10.2025Doi borfasi pe care nu ii voteaza nici familia, cu sperante de candidatura la primaria bistrita O ajuns fraierii sa ne dea noua lectii de administratie Nu ne mai facem bine
la articolul Acuze la adresa lui Ioan Turc: "Și-a adus în biroul interimar oameni de la AUR și de la PSD! Ei ne judecă pe noi?"
Cum e pusca asa si Turcu
31.10.2025Oricine a lucrat vreodata cu Turc, stie ca este un tradator si un neserios. Nu stiu de ce a avut cineva asteptari de la el
Gabor
24.10.2025Bine a făcut păcat că la prins
la articolul Un bărbat a tăiat ilegal mai mulți arbori din fondul forestier al unei comune
 
               
                                           
                                           
                                           
  
  
  
  
  
  
COMENTARII