S-a deschis cafeneaua Meron din Bistrița. Ce găsești în meniu și care sunt prețurile

O nouă cafenea s-a deschis în Bistrița. Este vorba de Meron, care face parte din rețeaua de cafenele, cu locații în mai multe orașe, printre care Cluj-Napoca, Târgu Mureș, Satu Mare, Brașov, București și Alba Iulia. Meron Bistrița este situată pe Bulevardul Decebal din Bistrița, în clădirea fostului MotoVelo, fiind o cafenea cu franciză. La […]

O nouă cafenea s-a deschis în Bistrița. Este vorba de Meron, care face parte din rețeaua de cafenele, cu locații în mai multe orașe, printre care Cluj-Napoca, Târgu Mureș, Satu Mare, Brașov, București și Alba Iulia.

Meron Bistrița este situată pe Bulevardul Decebal din Bistrița, în clădirea fostului MotoVelo, fiind o cafenea cu franciză. La Meron găsiți diferite tipuri de cafea, cappuccino și alte băuturi, dar și brunch-uri. 

Exemple de prețuri: Cortado – 9 lei, expresso single  – 8 lei, long black – 12 lei, latte – 14 lei; brunch: hummus – 23 lei, scrambled eggs – 29 lei, omletă – 24 lei, sandwich – 22 lei; deserturi: pistachio cookie: 10 lei, banana bread – 7 lei.

REVIEW: 

Cafeneaua e într-o locație bună, zonă destul de frecventată. Arată binișor în interior, design minimalist, scaune/bănci destul de comode, servire bună, ținând cont că a fost destul de aglomerat azi. Pentru un consumator ocazional, pot spune că au o cafea ok-ish, comparabilă cu cea de la Copac sau Story (personal, îmi place mai mult cafeaua de la Story). Gălăgie destul de mare în interior, zeci de oameni care vorbesc, pare cumva obositor dacă stai mai mult.
 
Prețurile sunt un pic mai mari decât concurența din Bistrița, probabil plătești și brandul și faptul că o cafenea mare, nu un coffe-to-go. Au sandwich-uri și alte tipuri de mâncare, gen brunch, la prețuri de Cluj, mai degrabă, dar e o strategie bună de a selecta clientela.
Evideți mesele de lângă uși, din cauza fluxului mare de oameni care intră și ies.
 
Un 8 din 10 i-aș da, e un loc mișto, dar care nu te dă pe spate. Rămâne de vâzut câtă lume va merge frecvent acolo, că, la început, a fost full, din curiozitate.

 

 

COMENTARII

c.

în 20.01.2022 ora 11:48:51 c.m.™ a scris:

Lasă un răspuns

Ironie:
In sfasit s-a gandit cineva si la bisnitarii de langa Piata Decebal si le-a amenajat un birou! Nu de alta, dar sufereau saracii de frig iarna si de cald vara. Acuma au conditii omenesti de “munca”. Asa da!


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing