Pachetele POAD cu alimente au ajuns în județul nostru! Peste 19.000 au fost distribuite
Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud a anunțat că s-au primit 19818 pachete cu produse alimentare POAD. Astăzi s-a încheiat atât recepția pachetelor, cât și distribuirea acestora. Pachetele POAD au ajuns la toate unitățile administrativ-teritoriale, în centrele puse la dispoziție de primării. Prefectul Stelian Dolha a fost prezent astăzi, 8 septembrie, la distribuirea pachetelor alimentare în comunele Feldru, […]
Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud a anunțat că s-au primit 19818 pachete cu produse alimentare POAD. Astăzi s-a încheiat atât recepția pachetelor, cât și distribuirea acestora. Pachetele POAD au ajuns la toate unitățile administrativ-teritoriale, în centrele puse la dispoziție de primării.
Alte două comune au sărit pragul de infectare de 3/1.000. Click aici!
Cine va primi pachetele POAD?
- familiile și persoanele singure cărora le este stabilit, prin dispoziție scrisă a primarului, dreptul la un venit minim garantat acordat în baza Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat, cu modificările și completările ulterioare;
- familiile beneficiare de alocație pentru susținerea familiei acordată în baza Legii nr. 277/2010 privind alocația pentru susținerea familiei, republicată, cu modificările și completările ulterioare;
- persoanele/familiile aflate temporar în situații critice de viață, respectiv victime ale calamităților, persoane dependente, definite conform OUG nr. 84/2020 și în alte situații asemănătoare stabilite prin anchetele sociale și care se află în situații deosebite de vulnerabilitate, precum și persoanele care locuiesc în așezările informale.

în 08.09.2021 ora 19:42:53 vasile a scris:
Lasă un răspuns
Dolha a opus carca la descarcarea ajutoarelor or a facu doar o poza cu pachetul? De ce oportuisti avem si noi parte!
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII