Negrilești în scenariul roșu! Livezile în scenariul galben! Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde!
Negrilești în scenariul roșu! Livezile în scenariul galben! Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde! Conform Hotărârii C.J.S.U. 115/01.05.2021 intră în vigoare următoarele măsuri: În unitatea administrativ-teritorială Negrilești unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 3/1000 locuitori: -se interzice activitatea operatorilor economici care desfăşoară […]
Negrilești în scenariul roșu!
Livezile în scenariul galben!
Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde!
Conform Hotărârii C.J.S.U. 115/01.05.2021 intră în vigoare următoarele măsuri:
În unitatea administrativ-teritorială Negrilești unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 3/1000 locuitori:
-se interzice activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, precum și activitatea operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
-este interzisă organizarea și desfășurarea activității în cadrul cinematografelor, instituțiilor de spectacole și/sau concerte.
În unitatea administrativ-teritorială Livezile, unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 1,5/1000 și mai mică de 3/1000 de locuitori, intra în vigoare următoarele măsuri:
-activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, se va desfășura fără a depăși 30% din capacitatea maximă a spațiului și în intervalul orar 6:00-22:00.
-aceleași restricții se aplică și în cazul activității operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
Se aplică următoarele restricții în unitățile administrativ- teritoriale Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie, unde incidența cumulată la 14 zile este mai mică sau egală cu 1,5/1000 de locuitori. Astfel, activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, se va desfășura fără a depăși 50% din capacitatea maximă a spațiului și în intervalul orar 6:00-22:00. Aceleași restricții se aplică și activității operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
Purtarea măștii de protecție, astfel încât să acopere nasul și gura, este obligatorie pentru toate persoanele care au împlinit vârsta de 5 ani, în toate spațiile publice deschise.
Aceste măsuri intră în vigoare începând cu data de 02 mai 2021 și se aplică pentru o perioadă de 14 zile, urmând a fi reevaluate la finalul acesteia.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Roldovan Madu
18.11.2025Piticul ăsta neales de nimeni, cică depune un proiect, să mori de râs cu pesedistul ăsta ipocrit
Suciu Maria
17.11.2025Pentru angajare
la articolul Se fac angajări la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița
Filip Lucia
17.11.2025Am participat la aceasta actiune de mai multe ori .Am locuit in Irlanda multi ani si acolo am facut acest lucru cu mare drag!
la articolul Se caută voluntari în Bistrița-Năsăud, la Colecta de Alimente de Crăciun
Hoților
13.11.2025Hoților opriți-vă: https://video.fc2.com/en/content/20250316VzQXeESe/
la articolul Primarul Gabriel Lazany şi-a prezentat bilanţul, la un an de mandat (VIDEO)
COMENTARII