Negrilești în scenariul roșu! Livezile în scenariul galben! Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde!

Negrilești în scenariul roșu! Livezile în scenariul galben! Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde! Conform Hotărârii C.J.S.U. 115/01.05.2021 intră în vigoare următoarele măsuri: În unitatea administrativ-teritorială Negrilești unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 3/1000 locuitori: -se interzice activitatea operatorilor economici care desfăşoară […]

Negrilești în scenariul roșu!

Livezile în scenariul galben!

Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie în scenariul verde!

Conform Hotărârii C.J.S.U. 115/01.05.2021 intră în vigoare următoarele măsuri:
În unitatea administrativ-teritorială Negrilești unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 3/1000 locuitori:
-se interzice activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, precum și activitatea operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
-este interzisă organizarea și desfășurarea activității în cadrul cinematografelor, instituțiilor de spectacole și/sau concerte.
În unitatea administrativ-teritorială Livezile, unde incidenţa cumulată a cazurilor de îmbolnăviri cu Covid-19 în ultimele 14 zile este mai mare decât 1,5/1000 și mai mică de 3/1000 de locuitori, intra în vigoare următoarele măsuri:
-activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, se va desfășura fără a depăși 30% din capacitatea maximă a spațiului și în intervalul orar 6:00-22:00.
-aceleași restricții se aplică și în cazul activității operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
Se aplică următoarele restricții în unitățile administrativ- teritoriale Mărișelu, Năsăud, Sâmihaiu de Câmpie, unde incidența cumulată la 14 zile este mai mică sau egală cu 1,5/1000 de locuitori. Astfel, activitatea operatorilor economici care desfăşoară activităţi de preparare, comercializare şi consum al produselor alimentare şi/sau băuturilor alcoolice şi nealcoolice, de tipul restaurantelor şi cafenelelor, în interiorul clădirilor, se va desfășura fără a depăși 50% din capacitatea maximă a spațiului și în intervalul orar 6:00-22:00. Aceleași restricții se aplică și activității operatorilor economici licenţiaţi în domeniul jocurilor de noroc.
Purtarea măștii de protecție, astfel încât să acopere nasul și gura, este obligatorie pentru toate persoanele care au împlinit vârsta de 5 ani, în toate spațiile publice deschise.
Aceste măsuri intră în vigoare începând cu data de 02 mai 2021 și se aplică pentru o perioadă de 14 zile, urmând a fi reevaluate la finalul acesteia.

Etichetele acestui articol sunt scenarii

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Geanina

23.06.2026

Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Jenel

23.06.2026

Sigur! Categoric! Atat doar ca ce crezi tu nu are nicio importanta pentru nimeni... Gunoaie ordinare! Ati bagat tara in sant doar ca sa puteti fura in continuare!

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Sergiu

23.06.2026

Ipocrit și impostor acest Ivan, mare bandit, el „se declară optimist”, el „crede foarte tare” ... Cine dă două cepe degerate pe ce crezi matale, melteanule?

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing