Jandarmii bistrițeni la datorie şi în acest sfârşit de săptămână!

Pentru prevenirea și combaterea îmbolnăvirilor în rândul populației jandarmii vor executa și la acest sfârșit de săptămână misiunile specifice privind verificarea respectării măsurilor de protecție sanitară stabilite în această perioadă, respectiv pentru respectarea regulilor de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, în aria de competență din: Bistrița, Năsăud, Beclean, Sângeorz-Băi, Rodna, Piatra-Fântânele și Colibița. […]

Pentru prevenirea și combaterea îmbolnăvirilor în rândul populației jandarmii vor executa și la acest sfârșit de săptămână misiunile specifice privind verificarea respectării măsurilor de protecție sanitară stabilite în această perioadă, respectiv pentru respectarea regulilor de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, în aria de competență din: Bistrița, Năsăud, Beclean, Sângeorz-Băi, Rodna, Piatra-Fântânele și Colibița.

Vor fi executate inclusiv misiuni de verificare a respectării de către agenții economici a permiterii accesului în interior doar a persoanelor care dețin certificatul Covid. Totodată, jandarmii vor participa la menţinerea ordinii şi siguranţei publice în sistem integrat împreună cu Poliţia, prin patrule mixte dar şi patrule de jandarmi în mediul urban şi rural.

Duminică 16 ianuarie 2022, jandarmii bistrițeni vor asigura măsurile de ordine publică la partida de handbal feminin dintre echipele Gloria 2018 Bistrița și CS Rapid București, care se va disputa de la ora 15.30 la Sala Polivalentă din municipiul Bistrița.

Reamintim că accesul în sală va fi permis în limita a 30% din capacitate și doar celor care pot prezenta certificatul Covid.

De asemenea, structurile montane cu efectivele Posturilor de Jandarmi Montane Rodna, Piatra Fântânele şi Colibiţa vor acorda la nevoie sprijin și ajutor turiștilor aflați în situații deosebite și se vor asigura că toți cei prezenți în zona de munte vor respecta măsurile de protecție sanitară impuse de către autorități.

Jandarmii montani Rodna vor fi prezenți și în zona pârtiei de schi Alpina Blazna, pentru a se afla în sprijinul turiștilor care vor alege să își petreacă sfârșitul de săptămână la munte. Vor fi executate misiuni de menţinere a ordinii publice în special în zonele foarte frecventate de turişti, precum şi pe traseele turistice din aria de competență.

Etichetele acestui articol sunt Jandarmeria Bistrița,jandarmii montani

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Covrig - Mizil

23.06.2026

Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Geanina

23.06.2026

Acest Pinocchio impostor a fost cu Veștea la AUR pe ușa din spate să „ negocieze” , la fel maestrul Câmpeanu - noneducație plagiator. Bogdane taică, mare rumeguș ești !

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Jenel

23.06.2026

Sigur! Categoric! Atat doar ca ce crezi tu nu are nicio importanta pentru nimeni... Gunoaie ordinare! Ati bagat tara in sant doar ca sa puteti fura in continuare!

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Sergiu

23.06.2026

Ipocrit și impostor acest Ivan, mare bandit, el „se declară optimist”, el „crede foarte tare” ... Cine dă două cepe degerate pe ce crezi matale, melteanule?

Bogdan Ivan: "Cred foarte tare că acest Guvern are o șansă foarte importantă să treacă"

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing