Ioan Turc, nemulțumit de ritmul lucrării de pe Lucian Blaga. Ultimatum pentru firma din Oradea

Primarul Bistriței, Ioan Turc, și-a exprimat nemulțumirea de ritmul lent în care avansează lucrările la trecerea de cale ferată de pe strada Lucian Blaga. Turc s-a întâlnit cu patronul firmei care execută lucrările. “Astăzi am avut o discuție cu patronul orădean al societății care execută intervenția la trecerea la nivel cu calea ferată de pe […]

Primarul Bistriței, Ioan Turc, și-a exprimat nemulțumirea de ritmul lent în care avansează lucrările la trecerea de cale ferată de pe strada Lucian Blaga. Turc s-a întâlnit cu patronul firmei care execută lucrările.

“Astăzi am avut o discuție cu patronul orădean al societății care execută intervenția la trecerea la nivel cu calea ferată de pe strada Lucian Blaga din Bistrița, căruia i-am spus că sunt nemulțumit de ritmul în care se desfășoară lucrările”, a transmis primarul Bistriței, Ioan Turc.

“I-am solicitat ca, până cel târziu joi, la ora 12.00, totul să fie gata, astfel încât să se poată circula pe ambele sensuri.

Prima ordonanțare de plată, în valoare de 1 milion de lei, o voi face către CFR în vederea montării cât mai urgente a sistemului de avertizare acustică și luminoasă.

Ne cerem scuze oamenilor care au avut de așteptat în trafic în această perioadă și îi asigurăm de faptul că, prin contract, vom urmări o mai rapidă execuție a lucrărilor care produc disconfort”, a scris Ioan Turc, într-o postare pe Facebook.

COMENTARII

Se

în 27.04.2021 ora 12:37:59 Sergiu a scris:

Lasă un răspuns

Pe când o trecere la nivel pe strada Romană care să unească cele două bucăti ale străzii aflate de o parte si de alta a căii ferate, asa cum a existat inainte pe vremea comunistilor. Aceasta ar permite ca străzile Eroilor si Artarilor să fie organizate cu sens unic, ceea ce ar duce la îmbunătătirea fluidizării traficului auto pe portiunea dintre strazile Ioan Slavici si Romană.
Vezi: https://timponline.ro/traficul-de-cosmar-spre-zona-industriala-se-prelungeste-de-ce-nu-sunt-gata-la-timp-lucrarile-la-trecerea-de-nivel/

2

Do

în 27.04.2021 ora 06:45:54 Doru a scris:

Lasă un răspuns

Un mare fassss, oricum e pe mana cu directorul ala si acuma e nemultumit ca intarzie comisionul…
Nu e in stare sa faca nimic


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing