FOTBAL. Gloria obţine o victorie cu 1-0 la Mediaş! Formaţia bistriţeană îşi consolidează poziţia de lider
Victorie la Mediaș, 1-0. Echipa lui Falub ajunge la 50 de puncte și se pregătește de trei meciuri, toate jucate acasă: cu Ungheni, cu Alba Iulia și cu Mediaș.
La adăpostul a 9 puncte avantaj, Bistrița a deținut inițiativa în prima repriză, însă fără a puncta. ACS Mediaș a urcat de câteva ori periculos, tot fără efect pe tabelă, așa încât la pauză cele două echipe se aflau la egalitate 0-0.
La scurt timp de la reluare, tânărul Râpan a reușit să deschidă scorul, (0-1), după care tot Bistrița irosește o bună ocazie de a se desprinde. Pe contră, bistrițenii au ratat o ocazie uriașă, din poziție unul la unu cu Fabio Blaga.
Echipa lui Falub ajunge la 50 de puncte și se pregătește de trei meciuri, toate jucate acasă, luând deja o opţiune foarte serioasă pentru a ajunge la baraj de pe prima poziţie.
ACS Mediaș: Fabio Blaga – Alexandru Vodă, Cristian Avram, Vlad Antonio, Sorin Șerban, Cristian Balgiu, Cristian Tineiu, Bogdan Rotar, Tudor Man, Antonio Dumitru și Szilard Magyari.
Gloria: Mociu – Gallo, Martinovici, R. Bălan, F. Bălan (min. 83 Uțiu) – Mihalcea (min. 83 Sucitu), Țegle (min. 80 Itu), Dat (min. 61 Chiorean) – Râpan (min. 83 Popa), Banyoi, Mihai
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Balan Marius- ecologist
13.12.2025Felicitari POLITIA LOCALA insa era bine sa afisati si poza mocicosului ca sa scuipam pe ea .
la articolul Deșeuri aruncate pe malul râului Bistrița. Amenzi aplicate de Poliția Locală
Galben vasile
12.12.2025Cel puțin 1 Procuror și 2 judecători s-au vopsit că sa scape de posibilele fapte ale lor!
la articolul Mai mulți magistrați bistrițeni au semnat manifestul pentru justiție
Madalin
09.12.2025Felicitări d-l deputat
la articolul Deputatul Andrei Csillag: "USR lovește din nou: propunere controversată pentru funcția de Avocat al Poporului"
Dobra Dorin
07.12.2025Ați pus un articol fără autor, am verificat de două ori! Aș fi vrut să pot spune unui nume asumat următoarele: -terminați cu povestea “sub bocancul”! -asta nu demonstrează decât complexe -nu puneți vina veșnic pe cineva -Polonia, Ucraina sunt duble față de ...
la articolul Primim la redacție. "Romanii: mulți, puternici, dar tăcuți sub bocancul UE"
COMENTARII