FOTBAL. Gloria a câștigat amicalul cu Unirea Ungheni, scor 3-1
Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a câștigat astăzi cu 3-1 într-un meci amical disputat cu Unirea Ungheni, pe stadionul Jean Pădureanu. După înfrângerea cu 2-0 în prima partidă amicală, cu CFR 2, Gloria a jucat bine în meciul de astăzi, cu o posibilă adversară în Liga a treia, și a câștigat fără să forțeze prea tare. A […]
Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a câștigat astăzi cu 3-1 într-un meci amical disputat cu Unirea Ungheni, pe stadionul Jean Pădureanu.
După înfrângerea cu 2-0 în prima partidă amicală, cu CFR 2, Gloria a jucat bine în meciul de astăzi, cu o posibilă adversară în Liga a treia, și a câștigat fără să forțeze prea tare. A fost 2-0 la pauză, după golurile lui Joca (singur cu portarul) și Stoianof (șut de la marginea careului), scrie sportulbistritean.ro.
În partea secundă, antrenorul Dănuț Matei a schimbat aproape toată echipa și jocul Gloriei n-a mai fost atât de bun ca în prima parte. Oaspeții au marcat pentru 2-1, dar Meșter a refăcut diferența de două goluri, cu o lovitură de cap, la un corner.
În ce privește noutățile din lot, acestea nu sunt spectaculoase, dar pot fi de ajutor. Joca și B. Pop, sunt doi jucători de 20 de ani veniți de la CFR, Damian e un atacant de 26 de ani de la Corona Brașov iar Ivan și Cheșcheș sunt doi portar în probe, de la Metaloglobus și CFR. În rest, Gloria are același lot tânăr din sezonul trecut, plus veteranii Stoianof, Nalați și Curtuiuș.
Gloria: Mureșan, Meșter, Vărărean, Potra, Milandru, B. Pop, Runcan, Nalați, Sulici, Stoianof, Joca
Au mai intrat: Enescu, Suciu, Curtuiuș, Trifan, P. Pop, Chirlejan, Damian, Andreicuț (LPS), Ivan
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII