Exemple de bune practici! Doi tineri bistrițeni au fost invitați de Stelian Dolha la Ședința Colegiului Prefectural
Prefectul Stelian Dolha i-a invitat în ședința din iulie a Colegiului Prefectural pe doi tineri bistrițeni, Alexandru Grecu și Sebastian Hărănguș. Ei sunt considerați exemple de bune practici prin prisma rezultatelor deosebite obținute. Alexandru Grecu Este student în Olanda la Conservatorul din Amsterdam. Și-a început studiul la 7 ani și l-a avut profesor pe Valentin […]
Prefectul Stelian Dolha i-a invitat în ședința din iulie a Colegiului Prefectural pe doi tineri bistrițeni, Alexandru Grecu și Sebastian Hărănguș. Ei sunt considerați exemple de bune practici prin prisma rezultatelor deosebite obținute.
Alexandru Grecu
Este student în Olanda la Conservatorul din Amsterdam. Și-a început studiul la 7 ani și l-a avut profesor pe Valentin Pop de la Liceul de Muzică „Tudor Jarda”. Acesta a ajuns să studieze chitară clasică la Amsterdam, fiind pregătit de francezul Gabriel Bianco.
„Am conştientizat că asta voi face toată viaţa. Sunt mulţi copii talentaţi şi merituoşi, care merită să fie aici, dar care nu au sprijinul financiar al familiei. Multe talente se pierd. Am ales Olanda pentru că oamenii sunt mai deschişi, dezinvolţi. Un an în străinătate m-a ajutat foarte mult, m-am maturizat”, a spus Alexandru Grecu.
Sebastian Hărănguş
Deși a fost șef de promoție al Universităţii Politehnice din Bucureşti și-a păstrat modestia. La festivitatea de absolvire s-a aşezat în ultimele rânduri, dar a fost adus în față de Dumitru Prunariu. Acesta și va continua studiile în România, la ROMATSA.
,,Nu mă aşteptam ca realizarea mea să însemne atât demult pentru oraş, pentru oamenii din jur. Nu ştiu dacă alţi bistriţeni au fost şefi de promoţie la o universitate din ţară. Sunt onorat pentru invitaţie. Niciodată nu m-am gândit la asta, nu am muncit să fiu şef de promoţie, eu am muncit cu mentalitatea să fac lucrurile cât de bine pot. Cu multă şansă şi noroc, cât de bine a fost cel mai bine dintre toţi. Am intrat în facultate puţin orb şi am început să descopăr domeniul de aviaţie pe parcurs şi istoria bogată a României în aviaţie. Am muncit patru ani, timpul a trecut pe nesimţite.”, a declarat Sebastian Hărănguş.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Învan Bogdan
22.06.2026Adică dacă pui un imbecil needucat în funcții în care face zero, ajunge el să aibă în CV că a „deținut o vastă experiență”???? Adică habar nu ai să repari trei cauciucuri, te dă afară șefu, dar tu zici am experienta maximă deja am trei cauciucuri la activ. ...
la articolul Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea
Diana - Romsilva
22.06.2026E de tot râsul ce scrieți „Politicianul bistrițean aduce o experiență ministerială diversă, după ce a gestionat în trecut portofoliile de la Digitalizare, Economie și Energie” Urmează ministerul Sănătații apoi al Apărării și apoi un tomberon pentru acest i...
la articolul Diana Morar, propusă vicepremier. Bogdan Ivan, ministru al Energiei în Guvernul Veștea
ecologistul
22.06.2026No si care-i baiuu ? Vine si asta sa mance ceva ca doara nu s-a culca cu burta goala. Lasati isteriile , si invatati odata ca nu suntem singuri sub soare si numai fitele noastre conteaza. Traiasca MARIA SA URSUL !
la articolul Un urs într-o gospodărie din localitatea Petriș
Versace Horea
22.06.2026Capitala a ceeee???? A modei ??? Să mori de râs nu alta, Turnu Dogarilor și doage gen Botezatu, Lazania așa zice el că e capitala modei
la articolul Bistrița va fi capitala modei, cu Cătălin Botezatu și 25 de designeri internaționali
COMENTARII