Exemple de bune practici! Doi tineri bistrițeni au fost invitați de Stelian Dolha la Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul Stelian Dolha i-a invitat în ședința din iulie a Colegiului Prefectural pe doi tineri bistrițeni, Alexandru Grecu și Sebastian Hărănguș. Ei sunt considerați exemple de bune practici prin prisma rezultatelor deosebite obținute. Alexandru Grecu Este student în Olanda la Conservatorul din Amsterdam. Și-a început studiul la 7 ani și l-a avut profesor pe Valentin […]

Prefectul Stelian Dolha i-a invitat în ședința din iulie a Colegiului Prefectural pe doi tineri bistrițeni, Alexandru Grecu și Sebastian Hărănguș. Ei sunt considerați exemple de bune practici prin prisma rezultatelor deosebite obținute.

 Alexandru Grecu

Este student în Olanda la Conservatorul din Amsterdam. Și-a început studiul la 7 ani și l-a avut profesor pe Valentin Pop de la Liceul de MuzicăTudor Jarda”. Acesta a ajuns să studieze chitară clasică la Amsterdam, fiind pregătit de francezul Gabriel Bianco. 

Am conştientizat că asta voi face toată viaţa. Sunt mulţi copii talentaţi şi merituoşi,  care merită să fie aici, dar care nu au sprijinul financiar al familiei. Multe talente se pierd. Am ales Olanda pentru că oamenii sunt mai deschişi, dezinvolţi. Un an în străinătate m-a ajutat foarte mult, m-am maturizat”, a spus Alexandru Grecu.

Sebastian Hărănguş

Deși a fost șef de promoție al Universităţii Politehnice din Bucureşti și-a păstrat modestia. La festivitatea de absolvire s-a aşezat în ultimele rânduri, dar a fost adus în față de Dumitru Prunariu. Acesta și va continua studiile  în România, la ROMATSA.

,,Nu mă aşteptam ca realizarea mea să însemne atât demult pentru oraş, pentru oamenii din jur. Nu ştiu dacă alţi bistriţeni au fost şefi de promoţie la o universitate din ţară. Sunt onorat pentru invitaţie. Niciodată nu m-am gândit la asta, nu am muncit să fiu şef de promoţie, eu am muncit cu mentalitatea să fac lucrurile cât de bine pot. Cu multă şansă şi noroc, cât de bine a fost cel mai bine dintre toţi. Am intrat în facultate puţin orb şi am început să descopăr domeniul de aviaţie pe parcurs şi istoria bogată a României în aviaţie. Am muncit patru ani, timpul a trecut pe nesimţite.”, a declarat Sebastian Hărănguş.

Etichetele acestui articol sunt Stelian Dolha

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Monica

28.06.2026

Săsărmanca, mătușa crizată cu andrele pierdute de nervi aleasă, mult succes spre uitare definitivă hienelor PSD ! Felicitată de big zero impostorul Ivan, mori de râs

Monica Săsărman, aleasă în funcția de vicepreședinte OFSD la nivel național

Baias Simion

27.06.2026

Bună ziua, sunt interesat pentru zona Beclean

Se fac angajări la Aquabis. Șase posturi disponibile

Class

27.06.2026

Monica Sasarmana

26.06.2026

Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing