Emil Iugan: “Am fost la limita dintre viață și moarte” (VIDEO)
Experiența personală a trecerii prin boală, la un pas de moarte, reprezintă o lecție cutremurătoare. Realizezi, mai mult decât oricând, că virusul nu ține cont de nume, de statut, nici cifră de afaceri și că toți suntem la fel de vulnerabili în fața lui. “Îi mulțumim d-lui Emil Iugan că a ales să tragă un […]
Experiența personală a trecerii prin boală, la un pas de moarte, reprezintă o lecție cutremurătoare. Realizezi, mai mult decât oricând, că virusul nu ține cont de nume, de statut, nici cifră de afaceri și că toți suntem la fel de vulnerabili în fața lui.
“Îi mulțumim d-lui Emil Iugan că a ales să tragă un semnal de alarmă asupra faptului că gestionarea pandemiei depinde de noi toți. În ceea ce ne privește, am rămas profund impresionați să vedem un om ca dânsul cu ochii plini de lacrimi, relatându-ne momentul de cumpănă prin care a trecut”, a transmis Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud.
Emil Iugan, administratorul MIS GRUP SRL, a transmis un mesaj video, prin care îndeamnă oamenii să se vaccineze.
”În noiembrie anul trecut, am crezut că sunt răcit, dar s-a constatat că aveam Covid și, într-o stare foarte gravă, am ajuns la spital la ATI. Am stat o lună de zile în spital, am fost la limita dintre viață și moarte. M-a salvat în primul rând puterea lui Dumnezeu și în al doilea rând strădania și tratamentul de care am beneficiat, nu numai eu, toți bolnavii fără deosebire, din partea unui personal medical calificat. Sunt creștin practicant, fac parte din cultul penticostal, și înainte de a mă vaccina am luat legătura cu pastori cunoscuți, cu prieteni, cu slujitori ai altarelor de la toate cultele din țară și străinătate și cu toții am ajuns la concluzia că vaccinarea este un act medical benevol, care nu intră în contradicție cu principiile moralei creștine, cu ceea ce scrie în Biblie, din contră”, a transmis Emil Iugan.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII