Daniel Suciu: ,,Domnule Președinte… e un pic de bai cu matale”
Într-o postare recentă, Daniel Suciu și-a transmis gândurile despre îndemnul președintelui Klaus Iohanis să joace golf. El a scris: ,,Nu știam ce ne lipsește ca să fim fericiți! Încovoiați de prețuri, facturi și pandemie, soluția a venit de la însuși președintele…golful! Să ne apucăm de golf! Avem o vorbă-n Ardeal care se potrivește de minune: […]
Într-o postare recentă, Daniel Suciu și-a transmis gândurile despre îndemnul președintelui Klaus Iohanis să joace golf. El a scris:
,,Nu știam ce ne lipsește ca să fim fericiți! Încovoiați de prețuri, facturi și pandemie, soluția a venit de la însuși președintele…golful! Să ne apucăm de golf! Avem o vorbă-n Ardeal care se potrivește de minune: baroane, e un pic de bai cu dumneata! Hai cu schiul, că de golf până și lelea Floarea e sătulă!”
Acesta a și filmat și a postat un videoclip în care transmite niște cuvinte de suflet:
,,Acesta nu este un teren de golf, ci sapa. Domnule Președinte… e un pic de bai cu matale când sporturile românilor sunt luptele greco-romane cu kilowatul, aruncatul cu prăjina peste prețuri, aruncarea cu ciocanul peste rate și dublu ori 100 mc de gaz. Dumneata vii și ne spui că nu este deloc exclusivist să ne aruncăm cu lelea Florea, cu badea Vasile împreună la noi țară, să jucăm golf. Domnule președinte, cu Cîțu ne-am lămurit. Că are o mare problemă cu echipa câștigătoare și cu țara în general, dar dumneata așteptând iarna și schiul chiar n-ai altceva mai bun de făcut? Îi o vorbă la noi în Ardeal: Nu mergem la golf, dar așa tare te-am vrea dus de acolo de la Cotroceni. Doamne ajută și nu al golf!”, a spus Daniel Suciu.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
COMENTARII