Concursul “Bistrița Verde”. Cum puteți vota online și care sunt premiile

Până în 24 septembrie se desfășoară votul online la concursul ”Bistriţa verde”, organizat de Primăria Bistrița. Cele trei secțiuni ale concursului sunt: ”Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă casei de locuit”, ”Cel mai frumos balcon cu flori” și ”Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă blocurilor de locuinţe”. “Pentru fiecare secţiune sunt alocate […]

Până în 24 septembrie se desfășoară votul online la concursul ”Bistriţa verde”, organizat de Primăria Bistrița. Cele trei secțiuni ale concursului sunt: ”Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă casei de locuit”, ”Cel mai frumos balcon cu flori” și ”Cea mai frumoasă grădină cu flori aferentă blocurilor de locuinţe”.
 
“Pentru fiecare secţiune sunt alocate trei premii care constau în sume de bani a căror valoare totală este de 2.700 lei din bugetul local al municipiului Bistriţa: premiul I – 500 lei, premiul II – 250 lei, premiul III – 150 lei.
 
Pentru a putea participa la votul online trebuie să folosiți aplicația mobilă iReport Bistrița, care se poate descărca pe dispozitivele mobile cu sistem de operare Android și iOS din App Store și Magazin Play”, a anunțat viceprimarul Bistriței, Sorin Hangan.
 
Votul cetățenilor reprezintă 25% din valoarea punctajului final, iar nota comisiei de evaluare reprezintă 75% din punctajul final.

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Cioro

22.06.2026

Cum ar putea scăpa cică „orașul florilor” Bistrița de ciori ? Cu shared space inclusiv dotări smart, oameni și ciori pe spații extinse, spații pe care să le trăim, cum zice edilul spân

S-a semnat contractul de proiectare și execuție pentru „Regenerarea urbană a spațiilor publice degradate – zona Andrei Mureșanu”

Alex - Parva

21.06.2026

Adevarul este ca acest zero nu trebuia sa ajunga senator dar este un oportunist maxim ce rusine pentru romania. Am trait in si stiu ce e acest zero definitia minciunii comuniste Acesta dovedeste ca rau merg toate . Ce urat sa ai asa ceva in conducere dea tarii Nicula este mai rau...

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Gigi - Figa

21.06.2026

Fix țăranoiul ăsta cu sacou a primit delegatia poloneza, cred ca a dat din maini de trei zile ia pauza.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Marius Nicolae - Beclean

21.06.2026

Nicula, piticul mârlan senator ales de nimeni a vorbit despre agricultură cu polonezii din parcare cică. Rămâne doar greața provocată de un beclenar care nici ușa nu știe să o folosească corect. Feriți-vă de acest impostor mereu.

Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing