Atletul Dumitru Florin Guț de la Gloria 2018 a obținut medalia de bronz la campionatul din Serbia
Dumitru Florin Guț este unul dintre sportivii Gloria 2018 și a fost antrenat de profesorul Emil Rusz. Acesta a participat ieri la Kraljego în Serbia la Balcaniada de Atletism rezervată juniorilor 2 – U18, proba de 2000 de obstacole În cadrul acestui concurs, Florin a câștigat medalia de bronz! De asemenea, și-a îmbunătățit recordul personal cu 7 secunde! ,,A fost o […]
Dumitru Florin Guț este unul dintre sportivii Gloria 2018 și a fost antrenat de profesorul Emil Rusz. Acesta a participat ieri la Kraljego în Serbia la Balcaniada de Atletism rezervată juniorilor 2 – U18, proba de 2000 de obstacole
În cadrul acestui concurs, Florin a câștigat medalia de bronz! De asemenea, și-a îmbunătățit recordul personal cu 7 secunde!
,,A fost o nebunie de cursă. Încă de la început sportivul meu s-a poziționat al doilea iar după 400 metri a trecut la conducere, fiind primul până aproape de final. Cu 230 de metri înainte de încheierea probei a fost depășit de nu mai puțin de șase concurenți. Ambiția și determinarea lui s-a văzut în acel moment, când din al șaptelea clasat a găsit resurse să vină pe locul 3 și să câștige medalia de bronz. Înainte de cursă aveam al 10-lea timp, în față aflându-se atleți din Grecia, Austria, Turcia, Slovacia și unul din România – însă în final lucrurile s-au schimbat și am reușit să câștigăm medalia. Îl felicit pe sportivul meu pentru ceea ce a reusit la Balcaniadă dar și pentru modul în care se pregătește constant. Mă bucur foarte mult pentru acest rezultat care face cinste României, județului nostru și clubului. Mulțumesc conducerii CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud pentru încredere, susținere și implicare. Contează mult pentru noi!“, a spus antrenorul Emil Rusz.

Competiția la care a participat Dumitru Florin Guț, Balcaniada de Atletism rezervată juniorilor 2 – U18, a reunit cei mai buni atleți din Slovenia, Bulgaria, Grecia, Croația, Serbia, Republica Moldova, Turcia, Armenia, Ucraina, Azerbaijan, Kosovo, Georgia, Bosnia și Herzegovina, Cipru, Israel, Muntenegru și România.
România a fost reprezentată de un lot format din 37 de sportivi și 17 antrenori.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Class
27.06.2026Oare au avut autorizație de zbor cu drona??
la articolul Un traficant de droguri urmărit internațional a fost prins într-un apartament din Bistrița (VIDEO)
Monica Sasarmana
26.06.2026Se vede profesionalismul și echidistanța presei bistrițene hrănite cu bani PSD, Timp Online nu a suflat o vorbă de aventura imbecilă a acestui trepăduș PSD, la fel nici un comunicat al poliției sau Primăriei, sunt brusc orbi și surzi cu toții, dar las că vin alegeri...
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII