Activitate record pentru angajaţii de la Ambulanţă din Bistrița Năsăud, creșteri substanțiale ale numărului de testări COVID

“Perioada de foc continuă pentru salariaţii din Ambulanţă, din cauza incidenţei, atât în municipiu, cât şi în judeţ. Au fost înregistrate ture cu activitate-vârf, ne mai întâlnite, chiar şi cu 148 misiuni/12 ore sau zile în care s-au efectuat 210 TR-Ag (teste rapide antigen) în interval de 24 ore. Toate astea în condiţiile în care […]

“Perioada de foc continuă pentru salariaţii din Ambulanţă, din cauza incidenţei, atât în municipiu, cât şi în judeţ.

Au fost înregistrate ture cu activitate-vârf, ne mai întâlnite, chiar şi cu 148 misiuni/12 ore sau zile în care s-au efectuat 210 TR-Ag (teste rapide antigen) în interval de 24 ore. Toate astea în condiţiile în care se lucrează cu acelaşi număr de personal, mai extenuat şi mai vulnerabil cu fiecare zi care trece. Cu toate că beneficiem de un echipaj de sprijin zilnic din partea SVSU Bistriţa, cifrele vorbesc de la sine. Astfel, între 15 ianuarie – 22 ianuarie 2022, au fost derulate (…) în medie 52,19 misiuni testare COVID/12h/judeţ, au fost efectuate în medie 100,25 TR-Ag/tură de 12h/judeţ, din care cu rezultat pozitiv în medie 41,06 TR-Ag/12 ore/judeţ”, se arată în mesajul postat pe Facebook de către conducerea SAJ.

Cei de la Ambulanţă au făcut un apel către populaţie să manifeste responsabilitate în această perioadă, să respecte măsurile de protecţie, să se vaccineze şi, în caz de simptome, să contacteze de urgenţă medicul de familie şi să se izoleze la domiciliu.

SAJ Bistriţa-Năsăud este prima instituţie din judeţ al cărei personal s-a vaccinat în totalitate împotriva COVID-19.

 

Etichetele acestui articol sunt Serviciul de Ambulanta Județean Bistrita-Nasaud

COMENTARII


CELE MAI CITITE ȘTIRI


ULTIMELE COMENTARII

Popică Suciu

26.06.2026

Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !

Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"

Șofer -Șincai

25.06.2026

Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Marceluș - Buzău

24.06.2026

Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !

Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”

Acest site folosește cookies

Alegeți care tipuri de cookies să fie utilizate; site-ul folosește cookies pentru a examina traficul și activitățile utilizatorilor de pe acest web-site, pentru marketing și pentru a oferi funcționalitate de tip social media. Citește mai multe despre cookie-uri

Necesare
Funcționalitate
Analiză
Marketing