Activitate record pentru angajaţii de la Ambulanţă din Bistrița Năsăud, creșteri substanțiale ale numărului de testări COVID
“Perioada de foc continuă pentru salariaţii din Ambulanţă, din cauza incidenţei, atât în municipiu, cât şi în judeţ. Au fost înregistrate ture cu activitate-vârf, ne mai întâlnite, chiar şi cu 148 misiuni/12 ore sau zile în care s-au efectuat 210 TR-Ag (teste rapide antigen) în interval de 24 ore. Toate astea în condiţiile în care […]
“Perioada de foc continuă pentru salariaţii din Ambulanţă, din cauza incidenţei, atât în municipiu, cât şi în judeţ.
Au fost înregistrate ture cu activitate-vârf, ne mai întâlnite, chiar şi cu 148 misiuni/12 ore sau zile în care s-au efectuat 210 TR-Ag (teste rapide antigen) în interval de 24 ore. Toate astea în condiţiile în care se lucrează cu acelaşi număr de personal, mai extenuat şi mai vulnerabil cu fiecare zi care trece. Cu toate că beneficiem de un echipaj de sprijin zilnic din partea SVSU Bistriţa, cifrele vorbesc de la sine. Astfel, între 15 ianuarie – 22 ianuarie 2022, au fost derulate (…) în medie 52,19 misiuni testare COVID/12h/judeţ, au fost efectuate în medie 100,25 TR-Ag/tură de 12h/judeţ, din care cu rezultat pozitiv în medie 41,06 TR-Ag/12 ore/judeţ”, se arată în mesajul postat pe Facebook de către conducerea SAJ.
Cei de la Ambulanţă au făcut un apel către populaţie să manifeste responsabilitate în această perioadă, să respecte măsurile de protecţie, să se vaccineze şi, în caz de simptome, să contacteze de urgenţă medicul de familie şi să se izoleze la domiciliu.
SAJ Bistriţa-Năsăud este prima instituţie din judeţ al cărei personal s-a vaccinat în totalitate împotriva COVID-19.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Popică Suciu
26.06.2026Las că vin alegerile hienelor ! Vă vedem atunci haită PSD !
la articolul Deputatul Daniel Suciu, către PNL: "Iar v-ați sucit și veniți cu Siegfried. Mama ei de seriozitate!"
Șofer -Șincai
25.06.2026Cretinul ăsta mincinos nu dă prioritate autobuzului, el e șeful, de fapt un lacheu PSD de doi lei
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
COMENTARII