Accident rutier în Unirea. O tânără a fost rănită (FOTO-VIDEO)
Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în cartierul Unirea. Un echipaj de pompieri, unul de prim ajutor SMURD și un echipaj al Ambulanței intervin în cartierul Unirea la un accident rutier. Din primele informații, o persoană are nevoie de îngrijiri medicale. În această seară polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției […]
Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în cartierul Unirea.
Un echipaj de pompieri, unul de prim ajutor SMURD și un echipaj al Ambulanței intervin în cartierul Unirea la un accident rutier. Din primele informații, o persoană are nevoie de îngrijiri medicale.
În această seară polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un accident în localitatea Unirea pe Drumul Național 17. Un tânăr de 21 de ani din Dărăbani jud. Botoșani, în timp ce conducea un autoturism prin localitatea Unirea pe direcția Bistrița către Vatra Dornei, a colizionat un alt autoturism condus de un bărbat de 61 de ani din Livezile. La scurt timp după producerea acestui accident, o femeie în vârstă de 35 de ani din Ilva Mică a intrat în coliziune la rândul ei, cu autoturismul condus de tânăr. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătoarei auto, aceasta fiind transportată la spital. Cei trei șoferi implicați au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Traficul a fost deviat pe o stradă paralelă, carosabilul fiind blocat timp de aproximativ 15-20 minute în vederea evacuării victimei.
Polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând ca în cursul cercetărilor să stabilească cu exactitate cauzele și modul de producere a evenimentului.



CELE MAI CITITE ȘTIRI
ULTIMELE COMENTARII
Burduhos Ana valeria
24.06.2026Cum fac aplicatia
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Marceluș - Buzău
24.06.2026Mare ipocrit și impostor ești Ivane, taică ! Înafară să debitezi nimicuri, badoace goale de limbaj și să fabulezi cât cuprinde, ce îți mai place ție? Ce rușine că ești bistrițean !
la articolul Bogdan Ivan: “Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri și de USR”
Fagarasan Olimpiu
24.06.2026E lăudată inițiativa lor. Dar de ce tocmai în Apple app store direct in ios 18, de ce nu sin ios 16... 17.? Sa o folosească doar unii și alții nu? Mulțumesc
la articolul AQUABIS lansează aplicația mobilă pentru clienți. Facturile, plățile și transmiterea indexului, direct de pe telefon
Covrig - Mizil
23.06.2026Unde e tăticu tău Ciolacu, beclenarule ? Vezi că polonezii nu sunt din ăia cu muștar, păcat că nu te cunosc deloc, că ar fi mers mai bine să fie primiți de portarul de la Bălăceanca
la articolul Senatorul Cristian Nicula a primit în Parlament o delegație a Consiliului Național al Camerelor Agricole din Polonia
COMENTARII